

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Current Rating | 1 A |
| Color | Green |
| Size | 0.126" L x 0.063" W x 0.022" H (3.20 mm x 1.60 mm x 0.55 mm) |
Stock: 772
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06470
Ext.Price$0.06470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06470 | $0.06470 |
| 10 | $0.05754 | $0.57540 |
| 50 | $0.05117 | $2.55850 |
| 100 | $0.04517 | $4.51700 |
| 500 | $0.03987 | $19.93500 |
| 1000 | $0.03797 | $37.97000 |
| 3000 | $0.03616 | $108.48000 |
| 5000 | $0.03401 | $170.05000 |
